Na prvenstvu hrvatske u plivanju održanom od 27. do 30 ožujka 2014. u Splitu naši učenici ostvarili su nevjerojatan uspjeh.

Nastupili su: Nikola ObrovacLucija HađinaAndreja Omićević,Antonio Omićević i Adrijan Omićević, odlični učenici Gimnazije i ekonomske škole Benedikta Kotruljevića.

BERBA MEDALJA NIKOLE OBROVCA

Skupinu osvajača medalja predvodio je sjajni Nikola Obrovac učenik prvog razreda gimnazije inače člana plivačkog kluba Medveščak koji je osvojio čak 11 medalja i to u konkurenciji mlađih juniora pa sve do seniora!! Krenimo redom pobrojati sve njegove uspjehe na ovogodišnjem prvenstvu:

Kategorija seniora: 1 medalja

Nikola je nastavio uspješan niz osvajanja medalja u Beogradu gdje je nastupio za reprezentaciju i osvojio još četiri zlatne medalje.

Svakako treba spomenuti da je Nikola do sada osvojio oko 250 medalja!!!

USPJEH OSTATKA EKIPE ČLANOVA PLIVAČKOG KLUBA ZPK

ZPK-ovce je predvodila također učenica prvog razreda gimnazije naše školeLucija Hađina.
Uspješna je bila u konkurenciji juniora, ali je dvije medalje osvojila i u seniorskoj konkurenciji.
Sve tri medalje osvojila je u štafetama, a zanimljiv je podatak da je u juniorskoj štafeti 4 x 200 slobodno u osvajanju srebra sudjelovala i druga naša učenica drugog razreda Andrea Omićević.

Kategorija juniorki: Lucija Hađina i Andreja Omićević
4 x 200 m mješovito – srebrna medalja

Kategorija seniorki: Lucija Hađina
4 x 100 m slobodno – srebro
4 x 100 mješovito – srebro

BRONČANA MEDALJA I PLASMAN U BEOGRAD

Idući u nizu uspješnih Omićevića bio je Antonio koji je osvojio treće mjesto i brončanu medalju na 100 metara prsno u konkurenciji mlađih seniora te je tim rezultatom ušao u reprezentaciju zajedno s Nikolom Obrovcem koja se je natjecala u Beogradu na četvero meču (Hrvatska, Srbija, Bosna i Hercegovina i Slovenija). Hrvatska reprezentacija je ukupno ostvarila prvo mjesto, a Antonio je bio brončani na 50 prsno.

Adijan Omićević na državnom prvenstvu nažalost nije osvojio ni jednu medalju. U tome ga je spriječila bolest. Cijeli tjedan prije prvenstva ležao je s temperaturom i virozom i nedovoljno zaliječen nastupio je, ali nažalost nije uspio!!

ČESTITAMO NAŠIM UČENICIMA I ŽELIMO IM I DALJE PUNO USPJEHA U ŠKOLI I NA NATJECANJIMA!